Mučedníci a oběti pro Krista

martyrologium katolické církve v českých zemích ve 20. století

Stříbrný, Jan

obsah: Biografický slovník zachycuje životní osudy katolických křesťanů všech národností žijících v českých zemích, kteří násilně zahynuli v období dvou totalitních režimů 20. století. Perzekuci kněží, řeholnic, řeholníků, katolických laiků, v mnoha případech i celých rodin a řeholních společenství zachycuje 260 detailně zpracovaných životopisných hesel. Cennou součástí publikace je i 239 portrétních fotografií mučedníků a mučednic z českých i zahraničních zdrojů. Nakladatelská anotace. Kráceno.

další info: Jan Stříbrný a kolektiv

vydání: V Praze: Karmelitánské nakladatelství, 2023. xxv, 748 stran, 32 nečíslovaných stran obrazových příloh.

předmětová hesla: katoličtí kněží; řeholníci; řeholnice; katolíci; katoličky; křesťanští mučedníci; křesťanské mučednice; oběti nacismu; oběti komunismu; náboženská perzekuce; stát a církev; martyrologia

předmětové kategorie: Křesťanství. Křesťanská církev všeobecně. Eklesiologie; Biografie

žánry: kolektivní monografie; biografické slovníky

Stříbrný, Jan. Mučedníci a oběti pro Krista: martyrologium katolické církve v českých zemích ve 20. století. V Praze: Karmelitánské nakladatelství, 2023. xxv, 748 stran, 32 nečíslovaných stran obrazových příloh. ISBN 978-80-7566-392-4.