Jedno tělo

co se mění a nemění v katolickém učení o manželství?

Blažek, Pavel

obsah: Knížka reflektuje to, co o manželství učí katolická církev. Autor ukazuje, na jakých biblických základech toto učení stojí a jak se napříč staletími vyvíjí. Jako historik se především zamýšlí nad otázkou, co se v církevním učení ohledně manželství v dějinách mění a proměňuje a co naopak zůstává trvalé a neměnné. Nakladatelská anotace. Kráceno.

další info: Pavel Blažek

vydání: V Praze: Karmelitánské nakladatelství, 2021. 61 stran.

oddíl: manželství

předmětová hesla: muži a ženy; manželství; křesťanské manželství; sexuální morálka; sexuální etika; učení katolické církve; křesťanská etika; křesťanská teologie; biblická interpretace; biblické citáty

předmětové kategorie: Praktická teologie. Morální teologie

žánry: populárně-naučné publikace; citáty

Blažek, Pavel. Jedno tělo: co se mění a nemění v katolickém učení o manželství?. V Praze: Karmelitánské nakladatelství, 2021. 61 stran. ISBN 978-80-7566-213-2.