Mariánský sloup v Praze

obsah: Publikace byla vydána na počest obnovení a požehnání mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze. Kniha zachycuje historii třicetileté války, okolnosti vztyčení sloupu a jeho symbolický význam, zničení sloupu a následné pokusy o jeho obnovení. Zabývá se činností Společnosti za obnovu Mariánského sloupu, jejímž místopředsedou byl autor knihy PhDr. Karel Antonín Kavička. Významná kapitola je věnována také Panně Marii, které je sloup zasvěcen. Kniha obsahuje množství příloh s užitečnými informacemi a je obohacena množstvím barevných a unikátních černobílých fotografií, kresbami, malbami a dobovými dokumenty. Nakladatelská anotace. Kráceno.

další info: Karel Antonín Kavička, Jan Bradna, Libor Gottfried, Zdeněk Lukeš, Michael Josef Pojezdný, Zdislav Šíma

vydání: Vydání první. Orlické Podhůří - Říčky: Flétna, 2021. 557 stran.

oddíl: dějiny

předmětová hesla: Mariánský sloup (Staroměstské náměstí, Praha, Česko); mariánské sloupy a pilíře; mariánské sloupy a pilíře; církevní památky; obnova a rekonstrukce památek; mariánský kult; umění a náboženství; křesťanství a společnost; stát a církev

předmětové kategorie: Architektura

žánry: kolektivní monografie; fotografické publikace

Kavička, Karel; Bradna, Jan; Gottfried, Libor; Lukeš, Zdeněk; Pojezdný, Michael; Šíma, Zdislav. Mariánský sloup v Praze. Vydání první. Orlické Podhůří - Říčky: Flétna, 2021. 557 stran. ISBN 978-80-88068-66-2.