« zpět
admin »

Co je bez chvění, není pevné

labyrintem světa s vírou a pochybností

od

Halík, Tomáš

obsah: Vyprávění autora o sobě a době v níž žijeme, o společnosti, politice, současných proměnách duchovního života, o náboženství a víře se netýká jen věřících. Texty vznikly odrazem vlastních prožitků a zkušeností, které získal na cestách a které zanechaly stopy v jeho vnitřním životě a myšlení. Témata jsou různorodá a jsou ovlivněna i místem pobytu. Autor věnuje pozornost mimonáboženskému dialogu, rozlišení víry a náboženství, významu náboženských a politických hnutí, vztahu politiky a náboženství i složitostem náboženských dějin v českých zemích. Sděluje zkušenosti duchovního života, bilancuje smysl a hodnotu svého kněžství i poslání a hovoří o hranicích odpovědnosti.

další info: Tomáš Halík

vydání: 1. vyd. Praha: NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 2002. 379 s.


oddíl: spiritualita

předmětová hesla: náboženská víra; religiozita; světová náboženství; náboženství a společnost; ekumenismus; mezináboženské vztahy; postmoderní společnost; civilizace; křesťanští teologové

předmětové kategorie: Křesťanství. Křesťanská církev všeobecně. Eklesiologie

žánry: eseje

Halík, Tomáš. Co je bez chvění, není pevné: labyrintem světa s vírou a pochybností. 1. vyd. Praha: NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 2002. 379 s. ISBN 80-7106-628-1.