Dominik Duka

tradice, která je výzvou

Duka, Dominik; Dostatni, Tomasz; Šubrt, Jaroslav

obsah: Publikace je založena na rozhovoru, který s Dominikem Dukou vedl dominikánský kněz Tomasz Dostatni a šéfredaktor přílohy Katolického týdeníku Perspektivy Jaroslav Šubrt. Rozhovor se věnuje např. české náboženské tradici, historii dominikánského řádu, postavení katolické církve na našem území během první republiky, druhé světové války, po válce i v dobách komunistického komunistického režimu, soužití Čechů s Němci, vztahům mezi Československem a Vatikánem, aktuálním výzvám pro církev v ČR atd. Text je doplněn fotografiemi.

další info: Tomasz Dostatni, Jaroslav Šubrt

vydání: Vyd. 1. Praha: Portál, 2011. 190 stran, [24] stran obrazových příloh.

předmětová hesla: arcibiskupové; dominikáni; názory a postoje; duchovní tradice; náboženské tradice; dějiny křesťanství; křesťanství a společnost

předmětové kategorie: Dějiny křesťanské církve

žánry: rozhovory

Duka, Dominik; Dostatni, Tomasz; Šubrt, Jaroslav. Dominik Duka: tradice, která je výzvou. Vyd. 1. Praha: Portál, 2011. 190 stran, [24] stran obrazových příloh. ISBN 978-80-262-0055-0.