Církevní dějiny.

Suchánek, Drahomír; Drška, Václav

obsah: Autoři, čeští historici a teologové, se snažili podat vyvážený, podrobný a konfesně nezatížený pohled na křesťanské církevní dějiny, přesto se (vědomě) nezabývají pravoslavnou církví, která se v 11. stol. z římskokatolické církve vydělila. V pěti částech se věnují dějinám církve, teologii, herezím, koncilům, organizaci církve, řeholním řádům, misiím apod. 1. část představuje rané křesťanství, 2. část období od ustanovení křesťanství jako státní církve Římské říše po christianizaci Germánů, 3. část představuje boje mezi církevní a světskou autoritou (boje o investituru) v 10.-12. stol., 4. část vrchol papežské moci ve 13. stol. a poslední, 5. část, se věnuje krizi papežství (papežské schizma) a konciliarismu ve 14.-15. stol. Připojeny rámečky s ukázkami stěžejních církevních textů, seznam literatury a kvalitní rejstříky. Určeno zejména pro studenty historie, religionistiky, teologie, politologie a dalších společenských věd.

další info: Drahomír Suchánek, Václav Drška

vydání: Vydání 1. Praha: Grada Publishing, a.s., 2013. 427 stran, 4 nečíslované strany obrazových příloh.

oddíl: dějiny

předmětová hesla: církevní dějiny; dějiny křesťanství

předmětové kategorie: Dějiny křesťanské církve

Suchánek, Drahomír; Drška, Václav. Církevní dějiny.. Vydání 1. Praha: Grada Publishing, a.s., 2013. 427 stran, 4 nečíslované strany obrazových příloh. ISBN 978-80-247-3719-5.