Otec dětí ulice

Stimamiglio, Stefano

obsah: Kniha vznikla na základě rozhovorů, které se Sporschillem vedl italský kněz a redaktor S. Stimamiglio. Sporschill se narodil v rakouském Voralbersku a po studiích, během nichž pracoval v dětských domovech, vstoupil koncem 70. let do jezuitského řádu. Poté působil jako vídeňský farář a v r. 1991 byl vyslán do Rumunska, kde založil společenství a projekt Concordia, v jehož rámci později založil např. centrum mládeže Farma, centrum sv. Lazara, projekt Elijah apod. Úkolem projektu Concordia je sociální práce a pomoc dětem bez domova, drogově závislým mladistvým, chudým apod. Také založil azylové domy v Moldavsku a Bulharsku. Kniha také vypráví o Sporschillově nejbližší spolupracovnici, německé sociální pracovnici R. Zenkertové, dále o jeho příteli, milánském arcibiskupovi C. M. Martinim, papeži Františkovi apod.

další info: Stefano Stimamiglio ; z italského originálu Chi salva una vita salva il mondo intero ... přeložila Helena Tůmová

vydání: V Kostelním Vydří: Karmelitánské nakladatelství, 2016. 164 stran, 4 nečíslované strany obrazových příloh.

předmětová hesla: jezuité; sociální pracovníci; práce s mládeží; sociální pracovníci; sociální pomoc; sociální práce; práce s mládeží; opuštěné děti; chudí; křesťanství a společnost

předmětové kategorie: Druhy sociální pomoci a služeb; Biografie

žánry: biografie

Stimamiglio, Stefano. Otec dětí ulice. V Kostelním Vydří: Karmelitánské nakladatelství, 2016. 164 stran, 4 nečíslované strany obrazových příloh. ISBN 978-80-7195-847-5.