Papež František

Duhamel, Marie

obsah: Kniha se věnuje okolnostem zvolení papeže Františka, jeho osobnosti i prvním dvěma rokům jeho pontifikátu. V této souvislosti dává vyniknout Františkovým krokům v úřadu. Nezapomíná ani na jeho předchozí roli kardinála v Buenos Aires v Argentině. Kniha obsahuje rovněž dokumenty, kopie italských novin, papežovu korespondenci a mnoho fotografií z doby zvolení i předchozí funkce kardinála v Buenos Aires a samozřejmě fotografie papeže z let 2013-2015, tedy prvních dvou let jeho pontifikátu.

další info: Marie Duhamelová ; z francouzského originálu Pape François ... přeložila Marie Fareh

vydání: Praha: Ottovo nakladatelství, 2016. 138 stran, 13 nečíslovaných stran obrazových příloh.

předmětová hesla: jezuité; arcibiskupové; kardinálové; pastorace; papežové; papežství; reforma církve; katolicismus; křesťanství a společnost

předmětové kategorie: Křesťanství. Křesťanská církev všeobecně. Eklesiologie; Biografie

žánry: biografie; populárně-naučné publikace; obrazové publikace; dokumenty; faksimile

Duhamel, Marie. Papež František. Praha: Ottovo nakladatelství, 2016. 138 stran, 13 nečíslovaných stran obrazových příloh. ISBN 978-80-7451-537-8.