Čím ožívá krajina

Procházka, Zdeněk; Vyšohlíd, Zdeněk

obsah: V rámci programu "Evropanství a společnost na evropském rozhraní" studenti zjišťovali, kdo se na opravách podílel, jaký mají vztah k těmto objektům bývalí rodáci, zda slouží kostely dodnes ke svým náboženským účelům. Provedli i průzkum postoje občanů k vybraným sakrálním objektům a jejich vztah k náboženství. Nechybí ani pohled duchovních, kteří jednotlivé kostely spravují.

další info: Zdeněk Vyšohlíd, Zdeněk Procházka

vydání: V Plzni: vydala Fakulta humanitních studií Západočeské univerzity ve spolupráci s Nakladatelstvím Českého lesa v Domažlicích, 2001. 243 s.

oddíl: dějiny

předmětová hesla: kostely; architektonické památky

předmětové kategorie: Architektura

žánry: sborníky; přehledy

Procházka, Zdeněk; Vyšohlíd, Zdeněk. Čím ožívá krajina: osudy 129 kostelů na Domažlicku a Tachovsku 1990-2000 = Was die Landschaft mit Leben Erfüllt : Schicksale der 129 Kirchen in der Region um Domažlice und Tachov 1990-2000. V Plzni: vydala Fakulta humanitních studií Západočeské univerzity ve spolupráci s Nakladatelstvím Českého lesa v Domažlicích, 2001. 243 s. ISBN 80-86125-22-X.