Jak katolická církev budovala západní civilizaci

Woods, Thomas E.

obsah: Publikace shrnuje v historické perspektivě přínos katolické církve v jednotlivých oblastech evropské kultury (věda, vzdělanost, umění, právo atd.); zdůrazňuje katolické základy civilizace Západu. Úloha církve a západního mnišství v kultivaci evropské středověké vzdělanosti. Svět středověkých univerzit. Rozvoj moderní vědy v prostředí katolické církve, vědecké úspěchy členů jezuitského řádu. Příspěvek katolické církve k uměleckým tradicím Evropy. Kořeny mezinárodního práva v okruhu španělských teologů 16. století. Ekonomické teorie v dílech pozdně scholastických komentátorů. Návaznost západního právního systému na tradice kanonického práva.

další info: Thomas E. Woods, Jr. ; překlad: Michaela a Václav Freiovi

vydání: Vydání: v češtině druhé - opravené. Vranov nad Dyjí: A.M.I.M.S. ve spolupráci s Res Claritatis, z.s., Praha a Maticí cyrilometodějskou s.r.o., Olomouc, 2018. 206 stran, 16 nečíslovaných stran obrazových příloh.

oddíl: dějiny

předmětová hesla: dějiny křesťanství; katolicismus; křesťanská civilizace západní; vzdělanost; věda a víra; právo a náboženství; ekonomie; morální hodnoty; křesťanské učení; křesťanství a kultura; křesťanství a společnost

předmětové kategorie: Křesťanství. Křesťanská církev všeobecně. Eklesiologie

žánry: monografie

Woods, Thomas E.. Jak katolická církev budovala západní civilizaci. Vydání: v češtině druhé - opravené. Vranov nad Dyjí: A.M.I.M.S. ve spolupráci s Res Claritatis, z.s., Praha a Maticí cyrilometodějskou s.r.o., Olomouc, 2018. 206 stran, 16 nečíslovaných stran obrazových příloh. ISBN 978-80-904143-3-4.